Blog

Plánujete novú kuchyňu? Objavte výhody umelého kameňa

Kuchynské dosky sú ústredným bodom kuchyne, a práve preto by ste mali ich výber starostlivo zvážiť. Ide o presne tú časť zariadenia, na ktorej by ste rozhodne šetriť nemali. Pracovná doska totiž musí byť dostatočne odolná voči opotrebovaniu, a zároveň netreba zabúdať ani na jej estetickú stránku, však? Na čo všetko si dať pri jej výbere pozor sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Luxusné kúpeľne

Luxusné kúpeľne či už v modernom alebo klasickom štýle, vždy sa spájajú s použitím prírodného kameňa. Keď vkročíte do kúpeľne z mramoru určite si všimnete rozdiel. Mramor je sám o sebe dekoráciou, ktorú prirodzene zdobia rôzne štruktúry a žily. Luxusné kúpeľne môžu dotvoriť mramorové umývadlá či vane. Tieto výrobky sa robia z jedného kusu prírodného kameňa, preto je ich údržba nenáročná.

Schody zo žuly

Žula ,inak aj granit, je pevný a tvrdý materiál. Pre svoju odolnosť sa dlhodobo používa v stavebníctve. Väčšie bloky žuly sú vhodné ako obkladový alebo dekoračný materiál. Tento kameň so zrnitou štruktúrou sa v prírode nachádza v rôznych farebných variáciách. Keď nás klient oslovil s požiadavkou žulových schodov z materiálu Kashmir White, vedeli sme mu ponúknuť identickú alternatívu tohto kameňa, keďže Kashmir White sa prestal ťažiť a posledné aktívne lomy boli zatvorené v roku 2014. Na schody sme použili žulu Amba White z Indie, ide o materiál vhodný do interiéru i exteriéru. V tomto prípade sme dlažbu lepili priamo na nerezovú konštrukciu.

Travertín – univerzálny obklad

Travertín je prirodzene sa vyskytujúci kameň. I vďaka tomu, je čo sa týka prírodných kameňov cenovo dostupnejší. Väčšina obkladov a dlažieb z travertínu, ktoré dodávame Našim klientov pochádza z Talianska, Španielska a Turecka. Vlastnosti jednotlivých travertínov sa líšia rozdielnymi klimatickými podmienkami krajiny z ktorej pochádzajú.

Výber kameňa – od inšpirácie až po dodanie (mramor, travertín, vápenec, žula…)

Prestige Stone je viac než len dodávateľ mramoru, travertínu, vápenca, žuly alebo onyxu. Cesta od nápadu klienta ku kompletnej realizácii je dlhá a zložitá – ale tak to máme radi. Keďže počas celého procesu kontrolujeme všetky aspekty, zabezpečujeme klientom že dostanú presne čo potrebujú, a to vo veľmi vysokej kvalite.

Je mramor vhodný do kúpeľne?

S otázkou či je mramor vhodný do kúpeľne sa stretávame na Slovensku veľmi často. Naši zákazníci sa často pýtajú: nie je mramor šmykľavý, nenasiakava vlhkosť, dá sa ľahko čistiť a celkovo či je vôbec tento materiál vhodný do kúpeľne? Na základe dlhodobých skúseností Prestige Stone vieme povedať, že mramor je jedným z najlepších materiálov do kúpeľne! Vďaka moderným prípravkom sú dané problémy už neaktuálne.

Podlaha z prírodného kameňa travertín

Podlaha z prírodného kameňa je originálne riešenie do kuchyne, obývacej miestnosti, haly a pod. Travertín vďaka svojej štruktúre dodáva miestnostiam jedinečný charakter. Takáto podlaha musí byť ošetrená trvalou impregnáciou, ktorá úplne zamedzí nasiakavosť mramoru.

Travertínová dlažba

Prírodný kameň travertín má pórovitú štruktúru, ak túto štruktúru uchováme a nevyplníme ju dosiahne travertínová dlažba či obklad nádherný rustikálny efekt. V našej ponuke nájdete travertín v rôznych tónoch od béžovej až po striebornú. Celkový dojem z kameňa zavŕši vhodne zvolená povrchová úprava, či už matná, lesklá, leštená, všetko nechávame na výbere Nášho zákazníka. Práve od povrchovej úpravy a takisto veľkosti platní závisí cena travertínu.

Mramor a jeho použitie

Stavebný materiál mramor sa považuje za symbol umenia, sofistikovanosti a blahobytu už od nepamäti. Grécke a Rímske kúpele, Renesančné dvory v Európe či najluxusnejšie hotely po celom svete, všetky tieto stavby majú jedno spoločné – mramorové obklady. V Prestigestone sme odhodlaní v tejto tradícii pokračovať.


Mramorová dlažba

Mramorová dlažba či už v interiéri alebo v exteriéri dodá Vášmu domovu nový rozmer. Okrem vysokej funkčnosti pôsobí aj ako dekoratívny prvok, ktorý nikdy nevyjde z módy. Mramor má dobré izolačné a tepelné vlastnosti, preto sa mramorová dlažba kombinuje najčastejšie s podlahovým kúrením.

Biely mramor

Biely mramor sa používa ako stavebný materiál od stredoveku, a to najmä v Grécku a Taliansku. Práve v Grécku na ostrove Thassos sa ťaží najznámejší biely mramor White Thassos. Ide o biely mramor s veľmi čistou štruktúrou, pripomínajúcou sneh. Rozmery 40×40, 60×40 60×60 alebo na mieru rezané mramorové dosky či platne dovážame v Prestigestone priamo z Grécka.

Travertínová dlažba

Ak hľadáte pre svoju dlažbu prírodný kameň, ktorý má takmer neobmedzenú životnosť a viete ho využiť tak v interéri ako aj v exteriéri, je travertín presne ten materiál, ktorý bude spĺňať všetky vaše kritériá. Je mrazuvzdorný, dá sa upraviť na protišmykový a nenasiakavý, preto sa skvele hodí na vašu terasu alebo príjazdovú cestu, rovnako si pomocou travertínu vytvoríte nádhernú dlažbu okolo bazéna alebo chodníka.

Mramorová dlažba

Keď vyberáte dlažbu, určite sa zaoberáte myšlienkou, ako bude váš priestor pôsobiť. Pri mramorovej dlažbe sa budete cítiť ako v paláci. Miestnosť, kde položíte práve mramorovú dlažbu, jednoznačne podčiarkne váš charakter. Môžete sa sústrediť na vysoký lesk mramorovej dlažby, ale rovnako nádherne vynikne aj jej matná povrchová úprava, či dokonca úprava s koženým efektom. Mramor je veľmi praktický na údržbu a vďaka svojej štruktúre si zachováva stále čistý vzhľad. Má dlhú životnosť a zaručuje vlastnú originalitu.

Travertínový obklad

Ak hľadáte spojenie luxusu a prírodného materiálu, je travertín to správne riešenie práve pre vás. Travertínový obklad nádherne vynikne rovnako v interiéri ako aj v exteriéri. Ak hľadáte jedinečnosť a originalitu, ak chcete zažiariť a byť nadčasový, práve travertín je voľbou, ktorá vám to umožní.

Mramorový obklad

Keď sa povie mramor, každý z nás si hneď predstaví niečo luxusné. Či už krásnu presvetlenú kúpeľňu alebo priestrannú obývačku v rodinnom dome či veľkolepú vstupnú halu v sídle prosperujúcej firmy. Mramor pre nás predstavuje luxus a prepych. Už v minulosti sa využíval ako symbol moci a bohatstva v sídlach panovníkov a vládcov. Áno, už v minulosti najvplyvnejší ľudia krajín používali tento materiál, aby ukázali svoj vplyv a silu. Tento fenomén pretrváva dodnes. Každý, kto disponuje vkusom, snahou o jedinečnosť a originalitu, zvolí práve tento materiál.

Travertín a jeho využitie

Travertín rovnako ako mramor, patrí do skupiny tých „exkluzívnejších“ typov kameňa používaných v stavebníctve a pri tvorbe hrejivého a luxusného domova. Opäť preskočíme molekulárne zloženie a riadky o formovaní sa tohto kameňa a prejdeme priamo na jeho využitie v praxi.

Mramor a jeho využitie

Mramor je už od staroveku v stavebníctve používaný ako dekoračný materiál. Bol to symbol krásy a moci v palácoch veľkých vládcov. Mramor si dokáže nájsť využitie ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch a navyše je k dispozícii v rôznych farbách a tvaroch.

Napíšte nám Zavolajte nám