Je mramor vhodný do kúpeľne?

S otázkou či je mramor vhodný do kúpeľne sa stretávame na Slovensku veľmi často. Naši zákazníci sa často pýtajú: nie je mramor šmykľavý, nenasiakava vlhkosť, dá sa ľahko čistiť a celkovo či je vôbec tento materiál vhodný do kúpeľne? Na základe dlhodobých skúseností Prestige Stone vieme povedať, že mramor je jedným z najlepších materiálov do kúpeľne! Vďaka moderným prípravkom sú dané problémy už neaktuálne.

Pri kombinácii s podlahovým kúrením dokáže mramor vytvoriť príjemné chvíle na mieste, kde každý z nás trávi začiatok a koniec dňa. V lete je mramor chladný a v zime príjemne hrejivý. Pre našich klientov sa snažíme vytvoriť najúžasnejšie miesto na zemi práve z ich domova. Chceme aby sa každý náš klient cítil vo vlastnom dome výnimočne. Ako inšpiráciu mramorovej kúpeľne sme si vybrali luxusný Londýnsky Hotel Dorchester, ktorý je známy svojimi slávnymi hosťami a najlepšou reštauráciou na svete. V kúpeľni, ktorá sa nachádza v kategórii ROOF SUITES s názvom HARLEQUIN SUITE – v apartmáne s cenou za noc od 9 318,00 GBP, je použitý bielo-čierny mramor. V Prestige stone ho vieme dodať od 90,00 euro za m2.

Prírodný mramor v mojom dome?

Prírodný kameň ako materiál do interiéru bol donedávna výsadou len tých najbohatších. Ak ste mali záujem použiť mramor, bridlicu, travertín alebo iný prírodný kameň vo Vašom dome či byte, výber bol obmedzený a komplikovaný. Návšteva kamenárstva, kde je výber kameňa obmedzení väčšinou na výrobu pomníkov, nebola vždy tou pravou inšpiráciou. Komplikovaná výroba obkladu alebo dlažby sa spájala s mnohými skrytými cenami za rezanie, odpad a manipuláciu, čo nakoniec cenu prinajlepšom zdvojnásobilo. Tieto starosti už dnes môžete hodiť za hlavu. Firma Prestige Stone v súčasnosti disponuje najväčším výberom obkladov a dlažieb z prírodného kameňa, akými sú mramor a travertín,

Mramor, vápenec, pieskovec či bridlica.

V ponuke je viac ako 100 druhou obkladov a dlažieb z prírodného kameňa, ktoré sú naformátované a kalibrované na komerčné veľkosti keramických obkladov. Cena mramorového obkladu pritom začína od 49,00 euro za m2. Vzorky máme v plnej veľkosti 60x30cm, 60x40cm a 60x60cm, a v niektorých prípadoch je k dispozícii viac kusov z jedného materiálu na predstavu, ako daný materiál môže vyzerať u Vás doma, napríklad na podlahe v kuchyni či obývačke. Donedávna taktiež prevládala ”fáma”, že prírodný materiál sa nehodí do kúpeľne, pretože je vraj nasiakavý. Existuje mnoho prípravkov na ochranu proti nasiakavosti povrchu špeciálne vyvinutý pre mramor, travertín a vápenec. Vďaka moderným technológiám sa cena originálu stala lacnejšia ako napodobneniny, pričom originál dokáže vytvoriť jedinečný a neopakovateľný efekt vo Vašom domove. Aj vďaka tomu sa stáva prírodný kameň veľmi obľúbený a populárny materiál v miliónoch domácnostiach po celom svete. Svoje využitie čoraz viac nachádza v kúpeľniach, na okrasných stenách alebo podlahách v obývačke, či už ako dlažba v suteréne alebo v celom dome.

mramor-je-vhodny-do-kupelne

Napíšte nám Zavolajte nám