Travertín a jeho využitie

Travertín rovnako ako mramor, patrí do skupiny tých „exkluzívnejších“ typov kameňa používaných v stavebníctve a pri tvorbe hrejivého a luxusného domova. Opäť preskočíme molekulárne zloženie a riadky o formovaní sa tohto kameňa a prejdeme priamo na jeho využitie v praxi.

Ak sa pozrieme do histórie, môžeme si všimnúť, že travertín bol rovnako ako mramor neoddeliteľnou súčasťou každého lepšieho rodinného sídla.

Či už je to travertínová dlažba alebo travertínová podlaha, neobyčajná a exkluzívna atmosféra tvorená týmto kameňom dodáva našim klientom výnimočný pocit pohodlia. Možno je to spôsobené pórovitou štruktúrou travertínu, možno farbou, no výsledný efekt naozaj stojí za to.

Najčastejšie sa travertín používa na:

  • podlahy
  • obklady
  • schody
  • kúpeľne
  • sprchy
  • priečky

Travertín sa vyznačuje svojou odolnosťou a pórovitosťou, vďaka čomu má ako je vyššie uvedené veľkú škálu použiteľnosti. Ako sa vraví, fantázii sa medze nekladú, vyplňte si ju travertínom.

travertinovy-obklad-exterier-300x247

Každý jeden klient má určitú predstavu, ako by mala vyzerať realizácia a približne nejaký finálny vzhľad. Z našich bohatých skúseností však vieme povedať – a sme na to patrične hrdí – že drvivá väčšina z klientov je z výsledného vzhľadu doslova nadšená.

Travertín je presne ten typ kameňa, vďaka ktorému sa dá zmeniť priemerný bazén na exkluzívny, oku lahodiaci zážitok a luxusný pocit z domáceho kúpania – nebudete chcieť chodiť nikam inam. Predstavte si, ako travertínová dlažba lemuje okraje Vášho bazéna a tiahne sa až ku terase, kde prirodzene funguje ako terasa. Jeho odolnosť a vzhľad ho k tomu priamo predurčujú.Travertínový obklad na fasáde domu.

travertinovy-obklad-kupelna-300x200

Budete sa tešiť až sa vrátite domov, na ten pocit až otvoríte dvere a vstúpite do predsiene s nezameniteľnou atmosférou domova. Táto atmosféra na Vás bude dýchať travertínovej dlažby a z obkladov na stenách a vy budete kráčať tou chodbou s pocitom že niekde na blízku je určite more a pláž…

Ani zďaleka to nie je prehnané, toto je presne ten rozdiel medzi bežnou obkladačkou a travertínovým zázrakom.

Pri aplikácii travertínovej dlažby alebo travertínového obkladu si nekupujete iba luxusný kameň, zabezpečujete si tým zároveň aj úplne nový rozmer slovného spojenia „teplo domova“ a toho úžasného pocitu, keď ste opäť doma.

Napíšte nám Zavolajte nám