Plánujete novú kuchyňu? Objavte výhody umelého kameňa

Kuchynské dosky sú ústredným bodom kuchyne, a práve preto by ste mali ich výber starostlivo zvážiť. Ide o presne tú časť zariadenia, na ktorej by ste rozhodne šetriť nemali. Pracovná doska totiž musí byť dostatočne odolná voči opotrebovaniu, a zároveň netreba zabúdať ani na jej estetickú stránku, však? Na čo všetko si dať pri jej výbere pozor sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ako si vybrať správny kameň do kuchyne

Správne zvolená kuchynská doska dokáže byť akýmsi pomyselným klenotom každej jednej kuchyne. Jej výber je mimoriadne dôležitý nielen pre jej estetickú stránku, ale najme aj z hľadiska jej funkčnosti. Ako si vybrať tú správnu dosku pre vašu kuchyňu?

 

  • Prírodné kamene

Prírodné kamene, ako je žula či mramor, sú veľmi obľúbené. Poďme si však o nich povedať trošku viac. Prírodný kameň sa vyrába z minerálov a nachádza sa v rôznych farebných variáciách, pričom každý typ farby má samozrejme svoje výhody, ale aj nevýhody.

Nemusíme si klamať. Hlavnou nevýhodou prírodných kameňov je najmä ich cena, ktorá je samozrejme o niečo vyššia. Problémom môže byť tiež ich vyššia poréznosť, čo znamená, čo v praxi znamená, že sa môžu ľahšie zafarbiť, čo v kuchyni môže byť problém.

Ak máte doma prírodný kameň, impregnácia vám určite nie je cudzia.  Na to, aby si prírodný kameň zachoval svoj pôvodný vzhľad čo najdlhšie, je potrebná každoročná dôkladná impregnácia.

Výhodou, okrem luxusného a jedinečného vzhľadu, je aj ich mimoriadne odolný materiál, ktorý len tak jednoducho nepoškriabete.

 

  • Umelé kamene

Ak túžite po prírodnom kameni, no váš rozpočet  je značne limitovaný, skvelou alternatívou môže byť práve umelý kameň. O čo vlastne ide? Umelé kamene sú vyrobené z materiálov, ktoré vytvoril človek, a ktoré napodobňujú prírodné kamene. Okrem dokonalého vzhľadu a nižšej cene navyše oplývajú aj ďalšími skvelými výhodami.

Jednou z ich množstva pozitívnych vlastností je aj ich vysoká odolnosť materiálom voči škvrnám, poškriabaniu či teplu. V porovnaní s prírodnými kameňmi je jednoduchšia aj ich údržba, nakoľko každoročná impregnácia vôbec nie je nutná.  Dôvodom je ich zloženie. Umelé kamene sú vyrobené zo zmesi piesku, drveného kameňa a betónu.

Je vyrobený zo zmesi piesku, drveného kameňa a betónu a ide o lacnejšiu a odolnejšiu alternatívu prírodného kameňa. Výhodou je aj jeho jednoduchá inštalácia.

Pracovná doska z umelého kameňa je dokonalým doplnkom každej kuchyne. Elegantný a moderný vzhľad zvýrazní váš domov a zároveň vám poskytne ľahko čistiteľný povrch.

Už sa nebudete musieť obávať baktérií či plesní. Ako je to možné? Je vyrobená z neporézneho materiálu, ktorý odoláva nielen škvrnám, ale aj pachom
Napíšte nám Zavolajte nám