Výber kameňa – od inšpirácie až po dodanie (mramor, travertín, vápenec, žula…)

Prestige Stone je viac než len dodávateľ mramoru, travertínu, vápenca, žuly alebo onyxu. Cesta od nápadu klienta ku kompletnej realizácii je dlhá a zložitá – ale tak to máme radi. Keďže počas celého procesu kontrolujeme všetky aspekty, zabezpečujeme klientom že dostanú presne čo potrebujú, a to vo veľmi vysokej kvalite.

Priebeh je nasledovný:

Prvé vzorky: Výber konceptu
Začína sa to myšlienkou a klient k nám prichádza s prvými návrhmi. Rozhoduje sa, či použijeme mramor, travertín, vápenec alebo iný prírodný kameň. Môže to byť len popis po telefóne, fotografie toho ako by to mohlo vyzerať, ale niekedy aj špecifický názov. V tomto štádiu dodáme prvé vzorky.

Špecifikácia: Zameranie sa na detail
Klient si vybral jedenu alebo dve malé vzorky, ktoré dostal. Bude chcieť vidieť väčšie dlaždice, takže zabezpečíme väčšie vzorky spolu s referenčnými fotografiami, odfotenými doskami materiálu a všetky ďalšie informácie, ktoré ukazujú materiál a povrchovú úpravu.

IMG_7048

Výberové konanie: Hra na vyčkávanie
Potom, čo sme vybrali materiál, klient sa väčšinou rozhoduje medzi dvomi, tromi firmami. Niekedy  môže trvať aj mesiace než sa ukončí výberové konanie a nám príde objednávka.

Rozsah Vzorky: Zabezpečenie konzistencie
Vzhľadom na to, že by mohlo trvať mesiace od pôvodnej špecifikácie po prípadnú objednávku, je dôležité, aby sa znovu overila vzorka v tejto fáze. Dodáme klientom nové vzorky z aktuálnej produkcie v lome, takže architekt vidí z prvej ruky, ak došlo k prirodzenej zmene farby od pôvodných kusov. Niektoré kamene sa môžu meniť viac ako ostatné, takže akonáhle je klient spokojný, objednáme zákazku v továrni.

Inšpekcia kvality klientom: Ísť až ku zdroju
Ak je treba, navštívime lom aj s klientom a architektom, aby mohli vidieť bloky, dosky alebo väčšie plochy kameňa zblízka.

Kontrola kvality: Kontrola, kontrola, kontrola…
Akonáhle je klient spokojný po jeho kontrole, obvykle vykonáme ešte jednu, jednoducho aby sme si boli absolútne istí, že kameň je v poriadku. Náš špecialista zaisťovania kvality navštívi lom znovu, aby skontroloval všetko od estetiky cez toleranciu veľkostí až po obal.

IMG_7047

Prestige Stone zaručuje starostlivosť a zmysel pre detail pri každom kroku.

Napíšte nám Zavolajte nám